Hobojista vojenského pluku Carla hr. Callenberga. V r. 1773 z pluku vystoupil a usadil se v Berouně. Zabýval se výrobou slunečních hodin. Majitel řemeslné dílny v Berouně. Spolupracoval s Janem Steplingem a Antonínem Strnadem, kteří pro něj navrhovali číselníky slunečních hodin a pomáhali mu s astronomickým měřením. Konstruktér přenosných horizontálních, inklinačních a analematických hodin. - Jeho vrcholných dílem jsou sluneční hodiny na vnitřním nádvoří zámku v Třeboni. Další se nacházejí na stěně bývalé radnice v Litoměřicích, v areálu Cibulka v Praze-Košířích, na radnici ve Dvoře Králové nad Labem ad. - (Datum a místo narození není známo, patrně kolem r. 1726).
Klíč.slova
hodináři
Citace
Minulostí Berounska. In: ZAHRADNÍK, J. Engelbrechtové a sluneční hodiny na Berounsku. Beroun: Státní okresní archiv, 2006, s. 227. ISBN 80-86772-21-7.
PAŘÍZEK, Patrik. Johann a Anton Engelbrecht - tvůrci přenosných a skříňkových hodin z konce 18. a počátku 19. století. Plzeň, 2011. Diplomová práce. Západočeská univerzita v Plzni. Vedoucí práce Jan Mergl. S. 29-41.
Druh soub.
Soubor osobních jmen a jmen rodin
Odkazy
(3) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1
openseadragon
Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom
jak používáme cookies.