Počet záznamů: 1  

Petřvalský, Lukáš, 1975-

 1. Osobní jménoPetřvalský, Lukáš, 1975-
  Narození Ostrava (Česko) - 1975
  Místo působení Beroun (Česko)
  Karlštejn (Beroun, Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Varhaník, hudební skladatel a pedagog.
  ŽivotopisOd dětství hrál na klavír a na varhany. V l. 1988-1998 působil jako varhaník a ředitel kůru v kostele ve svém rodišti, spolupracoval s dívčím pěveckým sborem Gaudium jako korepetitor a druhý sbormistr. Vystudoval hru na varhany a hudební vědu na Filozofické fakultě UK v Praze. Kompozici studoval u hudebního skladatele Eduarda Douši. Od r. 1998 varhaník kostela sv. Ignáce v Praze. V téže době se stal sbormistrem chrámového sboru v kostele sv. Ludmily v Praze na Vinohradech. Od r. 2003 titulární varhaník chrámu sv. Jakuba v Berouně a Královské kolegiální kapituly na hradě Karlštejně. V r. 2004 jmenován stálým hostujícím varhaníkem Collegio Internazionale del Gesù v Římě. Spolupracuje s Papežskou společností pro liturgickou hudbu Universa Laus. - Vyučuje na pražské Malostranské základní škole a gymnáziu a na Základní umělecké škole Václava Talicha v Berouně hru na klavír a soukromě varhany a zpěv. - Autor liturgických skladeb a vánočních mší. V jeho skladbách se zřetelně odráží gregoriánský chorál, modalita a tradiční formy.- Od r. 2003 žije v Berouně.
  Klíč.slovahudebníci * varhaníci * hudební skladatelé * učitelé * středoškolští pedagogové * hudební pedagogové * sbormistři
  CitacePETŘVALSKÝ, Lukáš, PETŘÍČEK, Petr. Osobnosti Podbrdska: V životě je nejdůležitější vnitřní svoboda. Podbrdské noviny. 2016, č. 23, s. 3.
  PETŘVALSKÝ, Lukáš. Lukáš Petřvalský [online]. [cit. 2.1.2017]. Dostupné z: http://lukaspetrvalsky.blog.cz/1606/zivotopis-curriculum-vitae.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (3) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1