Počet záznamů: 1  

Trčková, Jitka, 1945-

 1. Osobní jménoTrčková, Jitka, 1945-
  Jiné jménoTrčková, Jitka Kateřina, 1945-
  Narození Nový Hrozenkov (Česko) - 04.06.1945
  Místo působení Praha (Česko)
  Říčany (Česko)
  Charakt.Akademická sochařka, ilustrátorka, textilní výtvarnice a medailérka.
  ŽivotopisVystudovala řezbářství na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Žačka prof. J. Malejovského a J. Kavana. V r. 1997 absolvovala etnografii a folkloristiku na Filozofické fakultě UK. - Zabývá se tvorbou plastik do architektury, scénickými návrhy pro loutková divadla a folklorní soubory, knižní ilustrací, textilním výtvarnictvím, medailérstvím a volnou sochařskou tvorbou v kameni a kovu. Pedagožka Lidové školy umění. Spolupracuje s řadou muzeí na vývoji replik historických artefaktů, restaurování předmětů a realizaci výstav. V současné době působí v muzeu v Říčanech. - Publikuje časopisecky, přispívá do odborných sborníků. Vystavuje samostatně i kolektivně. Členka Asociace umělců - medailérů a sdružení UNIMA.
  Klíč.slovavýtvarníci * sochaři * scénografové * divadelní scénografové * ilustrátoři * textilní výtvarníci * medailéři * etnografové * výtvarní pedagogové * odborní publicisté
  CitaceSlovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2007. Vyd. 1. XVIII. díl. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 2007, s. 135.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1