Počet záznamů: 1  

Hendrichová, Jindřiška, 1936-

 1. Osobní jménoHendrichová, Jindřiška, 1936-
  Narození1936
  Místo působení Beroun (Česko : oblast)
  Hořovice (Česko)
  Plzeň (Česko)
  Podbořany (Česko : oblast)
  Rakovník (Česko)
  Charakt.Operní pěvkyně - sopranistka, hudební pedagožka.
  ŽivotopisVystudovala Pedagogickou školu v Plzni. Zpěv studovala soukromě u Marie Gärtnerové. Po maturitě musela nastoupit na Podbořansko a ve výuce zpěvu pokračovala v Hudební škole v Rakovníku. Po přesunu na Berounsko učila v Hořovicích. Spolupracovala s berounským dívčím sborem, nacvičovala skupinu sopránů a absolvovala řadu vystoupení. V l. 1979-1995 operní pěvkyně divadla J. K. Tyla v Plzni. Spolupracovala s chrámovými sbory ve Zbirohu, v Hořovicích a v Plzni. Po odchodu z divadla jezdila s Uměleckou agenturou Karolíny Hromádkové do Kutné Hory a do Frankfurtu. V r. 1993 byla v Itálii, kde s Mužským sborem Praha zpívala Verdiho skladby. - Vyučovala sólový zpěv na Hudební škole v Plzni i soukromě. - Držitelka ocenění Senior prix od Nadace život umělce.
  Klíč.slovahudebníci * operní pěvci * hudební pedagogové
  CitaceAlmanach k 65. výročí založení Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice. Hořovice: Základní umělecká škola Josefa Slavíka Hořovice, 2015, s. 154.
  Nadace Život umělce: Senior Prix 2013 [online]. c2015. [cit. 27.4.2015]. Dostupné z: http://www.nadace-zivot-umelce.cz/seniorprix/drzitele-v-jednotlivych-letech/senior-prix-2013/.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
Počet záznamů: 1