Počet záznamů: 1  

Marek, Jindřich

 1. Osobní jménoMarek, Jindřich
  Místo působení Beroun (Česko)
  Hořovice (Česko)
  Neratovice (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Klavírista, sbormistr, hudební skladatel a pedagog.
  ŽivotopisVystudoval Gymnázium Joachima Barranda v Berouně a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V Základní umělecké škole Josefa Slavíka Hořovice absolvoval hru na klavír. Učitel hry na klavír a klávesové nástroje na Soukromé základní umělecké škole dr. Miluše Lidinské v Berouně. Poté cestoval půl roku s Českým národním symfonickým orchestrem jako kustod a inspicient. V současnosti působí jako pracovník dokumentace a zpracovatel populární hudby v hlavním katalogu archivních a programových fondů v Českém rozhlase. Od r. 2007 sbormistr a aranžér amatérského komorního pěveckého sboru Kubr. - Zajímá se o scénickou hudbu; komponoval hudbu pro osm ročníků Bitvy na Točníku a aranžoval hudbu ke hře Kolotoč pro Divadlo na Vísce. V r. 2008 spolupracoval na mezinárodním festivalu Poezie mezi Prahou a Paříží. Do r. 2010 působil jako klavírista v Neratovickém bigbandu. Nyní působí jako klavírista a hudební skladatel ve skupině Jindřich Marek trio. Spolupracuje s orchestrem Václava Hybše, kapelami Robert Hlavatý & band, Josef Pavlíček Blues Band, King Swing Milana Benedicta Karpíška, Půl dechu do měchu, Black Lulu Band ad.
  Klíč.slovahudebníci * klavíristé * zpěváci * sbormistři * hudební skladatelé * hudební pedagogové * hudební aranžéři * inspicienti * rozhlasoví pracovníci * dokumentátoři
  CitaceBand - Jindřich Marek – klávesové nástroje, zpěv [online]. [cit. 27.4.2015]. Dostupné z: http://www.roberthlavaty.cz/band/.
  Almanach k 65. výročí založení Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice. Hořovice: Základní umělecká škola Josefa Slavíka Hořovice, 2015, s. 85.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
Počet záznamů: 1