Počet záznamů: 1  

Kunzová Filimonova, Lucie, 1979-

 1. Osobní jménoKunzová Filimonova, Lucie, 1979-
  Jiné jméno(Rodné jméno) Vaisarová, Lucie, 1979-
  Narození Náchod (Česko) - 23.07.1979
  Místo působení Mladá Boleslav (Česko : oblast)
  Náchod (Česko)
  Olomouc (Česko)
  Turnov (Česko)
  Charakt.Malířka, kreslířka, designérka keramiky a rytec kovů.
  ŽivotopisJejí výtvarný talent rozvíjela matka, v r. 1990 se jí ujal akademický malíř Ivo Švorčík z Hronova. Vystudovala rytectví kovů na Střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově, malbu studovala soukromě u Ivo Švorčíka. Poté si v Náchodě otevřela umělecký ateliér a stala se profesionální výtvarnicí. V l. 2005-2010 vedla umělecký ateliér Ecce Femma v Olomouci. - Působila jako učitelka výtvarné výchovy na střední škole, designérka keramiky a umělecký rytec kovů. Ve svém náchodském ateliéru vedla soukromou výuku figurální malby a kresby. - Vystavuje samostatně i kolektivně. Držitelka řady ocenění z mezinárodních soutěží a sympozií. - V současnosti se věnuje chovatelství koní a drobných hospodářských zvířat na své farmě nedaleko Mladé Boleslavi.
  Klíč.slovavýtvarníci * malíři * kreslíři * designéři * keramici * rytci * umělečtí rytci * výtvarní pedagogové * chovatelé
  CitaceFETTERS, Aleš, KOUDELKOVÁ, Eva. Zanechali stopu..: osobnosti kultury v Náchodě. Liberec: Nakladatelství Bor, 2013, s. 99. ISBN 978-80-87607-23-7.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
Počet záznamů: 1