Počet záznamů: 1  

Janatková, Milli, 1982-

 1. Osobní jménoJanatková, Milli, 1982-
  Narození Mělník (Česko) - 28.02.1982
  Místo působení Praha (Česko)
  Portugalsko
  Charakt.Zpěvačka, hudební skladatelka, malířka a grafička.
  ŽivotopisVystudovala zpěv na Hudební fakultě a Fakultě scénických umění Universidade de Évora v Portugalsku. Ovlivněna portugalskou zpěvačkou Joana Machado a polskou jazzovou hvězdou Aga Zaryan. Od dětství se věnuje i hře na kytaru a později na perkuse a bubny. Žánrově se její tvorba pohybuje od folku, jazzu a latiny přes ambient a world music. Hraje si s rytmy, dechem, melodií a celým tělem, užívá si improvizaci a experiment. Zpívala s mnoha českými a zahraničními hudebníky a v r. 2011 nominována na cenu Anděl 2010 v oboru alternativní hudba. V r. 2013 vydala autorské album Proměna a od té doby vystupuje sólově se svými písněmi a improvizací s loop station. Album získalo 4 nominace na americké ceny The Independent Music Awards a 2 nominace na ceny Tais Awards. - Do r. 2014 působila jako korepetitorka a pedagožka na Konzervatoři Duncan Centre v Praze, kde vyučovala zpěv a výtvarnou tvorbu v propojení s pohybem. Od r. 2015 se věnuje pouze vlastní tvorbě. Pracuje na autorských hudebně-výtvarných projektech zaměřených na obnovení úcty k životu a zdraví. - Ve výtvarné tvorbě se věnuje akvarelu a barevnému linorytu.
  Klíč.slovahudebníci * zpěváci * hudební skladatelé * kytaristé * korepetitoři * hudební pedagogové * výtvarníci * malíři * grafici
  CitaceMilli Janatková [online]. [cit. 9.11.2016]. Dostupné z: http://millijanatkova.com/.
  KOUBEK, Václav. Milli Janatková [online]. [cit. 9.11.2016]. Dostupné z: http://www.vaclavkoubek.cz/hudebni-sklepy/pisnickar/milli-janatkova.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Soubor jmen korporací
  (3) - Zvukové dokumenty
  (8) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1