Počet záznamů: 1  

Kalivodová, Andrea, 1977-

 1. Osobní jménoKalivodová, Andrea, 1977-
  Jiné jméno(Jméno vdané ženy) Tögel Kalivodová, Andrea, 1977-
  Narození Kroměříž (Česko) - 24.11.1977
  Místo působení Brno (Česko)
  Dolní Břežany (Česko)
  Praha (Česko)
  Psáry (Česko)
  Vídeň (Rakousko)
  Charakt.Operní pěvkyně - mezzosopranistka.
  ŽivotopisAbsolventka brněnské konzervatoře a Hudební akademie múzických umění v Praze. Účastnice mezinárodních mistrovských kurzů, absolvovala roční stáž ve Vídni na Universität für Musik und Darstellende Kunst. Laureátka několika pěveckých soutěží doma i v zahraničí. V l. 2003-2011 byla sólistkou Státní opery Praha. Od r. 2012 sólistka Opery Národního divadla. V roli Carmen v monumentálním provedení Bizetovy opery se představila na všech českých operních scénách i v řadě evropských měst. Spolupracuje s dirigenty mezinárodního renomé. Kromě opery se věnuje interpretaci písní a pravidelně koncertuje v Evropě, několikrát navštívila Japonsko, Koreu a USA. Vystupuje v televizi a rozhlase . Intenzivně se zapojuje do charitativních projektů. - Žila v Dolních Břežanech, v současnosti žije s rodinou ve Psárech.
  URLhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Andrea_Kalivodov%C3%A1
  Klíč.slovahudebníci * operní pěvci * koncertní pěvci
  CitaceTÖGEL KALIVODOVÁ, Andrea , MALINOVÁ, Renata. Andrea Tögel Kalivodová: Každou hudbu musíte vnímat srdcem. Psárský zpravodaj. 2016, roč. 13, č. 5 (říjen), s. 34-35.
  Andrea Tögel Kalivodová sólistka opery [online]. [cit. 3.1.2017]. Dostupné z: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/opera/umelci/andrea-toegel-kalivodova.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Zvukové dokumenty
  (2) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1