Počet záznamů: 1  

Hampejs, Josef V., 1860-1928

 1. Osobní jménoHampejs, Josef V., 1860-1928
  Narození Trpoměchy (Česko) - 17.03.1860
  Úmrtí Trpoměchy (Česko) - 11.02.1928
  Místo působení Louny (Česko)
  Praha (Česko)
  Slaný (Česko)
  Trpoměchy (Česko)
  Charakt.Rolník, botanik a starosta.
  ŽivotopisVystudoval Skřivanovu obchodní školu v Praze. Několik let pracoval u pražské dopravní společnosti Plohn a spol. Později se vrátil na rodný statek v Trpoměchách, kde žil až do konce života. – Účastnil se vědeckých botanických exkurzí po Čechách, Moravě a alpských zemích. Pořídil si bohatý herbář, sbírky motýlů, brouků, dřevin a semen. Člen řady kulturních a národních spolků. Dvacet let byl starostou Trpoměch, člen místní školní rady ve Slaném, okresního zastupitelstva, hospodářsko-průmyslového spolku. Spoluzakladatel slánské chemické továrny, rolnického cukrovaru v Lounech a hospodářského družstva ve Slaném. Spolupracovník slánského muzea. Pro krajinskou výstavu ve Slaném a pro Národopisnou výstavu v Praze sebral vzácný národopisný materiál. Spolupracoval s prof. Ferdinandem Velcem při sbírce historických památek slánského okresu.
  Klíč.slovazemědělci * botanici * muzejníci * etnografové * veřejní pracovníci * komunální politici * starostové * veřejní pracovníci
  CitaceDOBNER, Libor. Slaný 2: kapitoly z historie královského města. Slaný: Roman Kabátek, 2017, s. 303. ISBN 978-80-270-2586-2.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1