Počet záznamů: 1  

Brabec, Jan, 1983-

 1. Osobní jménoBrabec, Jan, 1983-
  Narození Hustopeče (Česko) - 23.06.1983
  Místo působení Sedlčany (Česko)
  Spojené státy americké
  Charakt.Motokrosový závodník.
  ŽivotopisVe čtyřech letech usedl poprvé na BMX kolo, na kterém o tři roky později slavil svůj první titul. V té době se pod dohledem freestyle motokrosaře Petra Kuchaře začal věnoval motokrosu. Ve svých dvanácti letech poprvé odletěl se svým otcem do Kalifornie, kde získával cenné rady a zkušenosti od Caseyho Johnsona a od motokrosové legendy Jeremyho McGratha. Od té doby se do USA vrací pravidelně. Za svou kariéru získal několik domácích titulů a zvítězil i v brněnské hale Rondo. Také jel mistrovství světa za zahraniční týmy - za italský tým SRS Honda nebo holandský Boersfoon Suzuki. Spolu s Michalem Kadlečkem a Jirkou Čepelákem dojel v r. 2007 čtrnáctý na Motocrossu Národů v USA. – Člen sedlčanského Big Shock Racing týmu. Účastník Rally Dakar.
  Klíč.slovasportovci * motocykloví závodníci * motokrosaři
  CitaceBRABEC, Jan, SMETANA, Karel. Jan Brabec: Nejsem jen sportovec! Snažím se dělat věci, které mají smysl. Příbramský týden. 2018, č. 48, s. 23.
  Jan Brabec [online]. [cit. 30.11.2018]. Dostupné z: https://www.facebook.com/pg/janbrabecmxschool/about/?ref=page_internal.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (2) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1