Počet záznamů: 1  

Větrovský, Vladimír, 1977-

 1. Osobní jménoVětrovský, Vladimír, 1977-
  Narození Příbram (Česko) - 1977
  Místo působení Dobříš (Česko)
  Mníšek pod Brdy (Česko)
  Praha (Česko)
  Turnov (Česko)
  Drážďany (Německo)
  Francie
  Charakt.Malíř, sochař.
  ŽivotopisVyrůstal v Mníšku pod Brdy. Výtvarný základ získal v ateliéru akademické malířky Anny Vančátové z Dobříše a během studií na Střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově, v oboru umělecký kovář. Od r. 1999 studoval scénografii na pražské DAMU. Po dvou letech přešel na Akademii výtvarných umění studovat malbu do ateliéru prof. Michaela Rittsteina. Během studií absolvoval stáž v Drážďanech. – Jeho malířská tvorba se vyznačuje silným důrazem na barvu, pracuje s celou škálou výrazových možností od lazurních vrstev až po hrubou pastu nanesenou špachtlí. Zabývá se i sochařskou tvorbou. Jeho dílo je zastoupeno v několika galeriích a v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Monumentální dřevěné sochy jsou trvale umístěny v parku Jardin aquatique v Gravesonu ve Francii. – Žije střídavě v České republice a ve Francii.
  Klíč.slovavýtvarníci * malíři * sochaři
  CitacePaleta malířů v Čechách, na Moravě a Slezsku. První vydání. Praha: Powerprint, 2017, s. 397. ISBN 978-80-7568-033-4.
  VĚTROVSKÝ, Vladimír, HRDLIČKOVÁ, Martina. Vladimír Větrovský: Inspirace je všude kolem nás. Zpravodaj městečka pod Skalkou. 2018, roč. 42, č. 268, s. 16-17.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Odborná literatura, mapy
  (2) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1