Počet záznamů: 1  

Komár, Aleš, 1949-

 1. Osobní jménoKomár, Aleš, 1949-, Ing., CSc.
  Narození1949
  Místo působení Brno (Česko)
  Holubice (Česko)
  Praha (Česko)
  Vyškov (Česko)
  Charakt.Plukovník, zemědělský inženýr, odborný publicista a malíř.
  ŽivotopisVystudoval Vysokou zemědělskou školu v Brně. Pracoval jako projektant v zemědělském stavebním družstvu, vedoucí technické správy a vědecký sekretář ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze-Ruzyni, ochranář půdního fondu na ministerstvu zemědělství, inspektor stavební a ubytovací služby v armádě, vedoucí ekologického oddělení a ředitel odboru na Ministerstvu obrany. Profesor Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově a vedoucí katedry služeb logistiky a akademický pracovník Univerzity obrany v Brně. – Člen redakční rady časopisu Czech Hospitality and Tourism Papers a redakční rady Vojenských rozhledů. Je řešitelem řady projektů NATO, EU a autorem více než 600 publikací, z nichž je jedna třetina zahraničních. – Věnuje se také malování. Při malbě olejovými barvami využívá vlastnosti podkladů - struktury dřeva, dřevotřísky, překližky a sololitu. Maluje přírodu a květiny. – Často pobývá a maluje v Holubicích.
  Klíč.slovavojáci * plukovníci * zemědělští odborníci * odborní publicisté * učitelé * vysokoškolští pedagogové * vědečtí pracovníci * redaktoři * výtvarníci * malíři
  CitaceKOMÁR, Aleš, HM. Když se obrazy stanou inspirací, motivací a posly dobrých pocitů. Naše noviny. 2018, č. září-říjen, s. 3-4.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1