Počet záznamů: 1  

Kera, Denisa, 1974-

 1. Osobní jménoKera, Denisa, 1974-, Mgr., Ph.D.
  Narození Mělník (Česko) - 17.09.1974
  Místo působení Praha (Česko)
  Berlín (Německo)
  Budapešť (Maďarsko)
  Lisabon (Portugalsko)
  Maastricht (Nizozemsko)
  New York (New York)
  Singapur
  Charakt.Teoretička umění a nových médií, publicistka, vysokoškolská pedagožka.
  ŽivotopisVystudovala filozofii a religionistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. Studijně pobývala v Maastrichtu, Budapešti, Berlíně, New Yorku a Lisabonu. Začínala jako externí spolupracovnice firem Bohemia Flowers a Inzine. V l. 2002-2006 externě vyučovala elektronickou kulturu a sémiotiku na Fakultě humanitních studií UK, 2004-2008 na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Vědecká pracovnice Centra globálních studií Akademie věd ČR a UK Praha. V dalších letech externě vyučovala na Filozofické fakultě UK a Akademii výtvarných umění v Praze. Od r. 2008 odborná asistentka programu komunikace a nových médií na Národní univerzitě v Singapuru. – Zakladatelka a členka občanského sdružení pro umění a vědu - SCART.cz, sdružení Kruh kurátorů a kritiků - C2C.cz a členka odborné komise zahraničního odboru Ministestva kultury. Členka redakční rady časopisu Muzeum. – Odborně publikuje.
  Klíč.slovateoretici umění * kurátoři * vědečtí pracovníci * odborní publicisté * učitelé * vysokoškolští pedagogové * redaktoři
  CitaceSLAVÍČEK, Lubomír, BREGANTOVÁ, Polana, HOROVÁ, Anděla, PLATOVSKÁ, Marie. Slovník historiků umění, výtvarných kritiků, teoretiků a publicistů v českých zemích a jejich spolupracovníků z příbuzných oborů (asi 1800-2008). Vydání první. 1. svazek. A-M. Praha: Academia, 2016, s. 612. ISBN 978-80-200-2094-9.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1