Počet záznamů: 1  

AVES - záchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy (Kladno, Česko)

 1. Jméno korporaceAVES - záchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy (Kladno, Česko)
  Jiné jménoZáchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy - AVES (Kladno, Česko)
  Místo Kladno (Česko)
  Švermov (Kladno, Česko)
  Brandýsek (Česko)
  Vznik2001
  PopisPo pravé straně silnice z Kladna-Švermova do Brandýska, za přírodním parkem Čabárna. - V r. 2000 bylo založeno občanské sdružení Aves, r. 2001 zahájila činnost záchranná stanice pro poraněné živočichy. Během krátké doby byly vystavěny voliéry především pro poraněné ptáky. Doléčeno a zpětně vypuštěno bylo mnoho ptáků a drobných zvířat. Stanice zajistila např. péči i o ježky, netopýry a jednoho jezevce. Část záchranné stanice, kde jsou umístěni především trvale handicapovaní živočichové je volně přístupná veřejnosti. Od listopadu 2001 je stanice zařazena do národní sítě záchranných stanic pro handicapované živočichy, jejím koordinátorem je Český svaz ochránců přírody. Spádovým územím pro stanici je Kladensko, Slánsko, Mělnicko, Kralupsko, Neratovicko a Rakovnicko, vyjíždí se i na Berounsko. Stanice se také zapojila do záchovného programu na záchranu Sovy pálené, od r. 2002 spolupracuje s některými kladenskými členy České společnosti ornitologické při údržbě a monitorování hnízdních budek pro sovy pálené na Kladensku a Slánsku. - Provoz stanice Aves a její plynulé rozšiřování je možné zajišťovat díky sponzorům a podpoře Magistrátu města Kladna.
  Klíč.slovazáchranné stanice * zvířata
  CitaceStředočeský kraj: příroda, památky, aktivní turistika, kultura. Regionální rozvojová agentura Střední Čechy: Kladno, 2002, s. 9.
  Občanské sdružení pro záchranu ohrožených a handicapovaných živočichů a ekologickou výchovu - Aves [online]. [cit. 2008-01-09]. Dostupné z: http://www.volny.cz/zachr.stanice/.
  Viz též souvísející Vodní park Čabárna
  Druh soub.Soubor jmen korporací - regionální památky
  Odkazy (1) - Soubor geografických jmen - regionální místopis
  (1) - Odborná literatura, mapy
  (21) - ČLÁNKY
  korporace

  korporace

Počet záznamů: 1