Počet záznamů: 1  

Komárek, Ivan, 1956-

 1. Osobní jménoKomárek, Ivan, 1956-, ak. mal.
  Narození Praha (Česko) - 24.12.1956
  Místo působení Kladno (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Malíř, grafik a ilustrátor.
  ŽivotopisAbsolvent Střední odborné školy výtvarné v Praze a Akademie výtvarných umění, žák prof. Jana Smetany. Zabývá se malbou, kresbou, koláží, grafikou (zejména litografií), tvorbou objektů, keramickou plastikou a realizacemi v architektuře. Věnuje se také ilustracím a užité tvorbě. - Pro jeho tvorbu je určující záliba v lidské figuře a lineární kresba. Jeho kresby mu slouží jako studijní materiál i předloha malířských pláten. Inspirací k jeho kresbám se stává nejen volný list papíru, ale i památníky, záznamníky, sešity či vzorníky, které zpracovává do podoby vizuálních kreslených knih. Vůdčí kresbu často kombinuje s koláží a asambláží, vrací se a dokresluje, prostřiháváním a prořezáváním proniká do nitra papírového bloku, nabízí víceznačné pohledy na stránky. - Při realizacích v architektuře využívá tradiční techniky a materiály - keramický reliéf, malbu na keramické kachle, sgrafita ad. - Vystavuje doma i v zahraničí. Jeho tvorba je zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, Českého muzea výtvarných umění, Galerie výtvarného umění v Ostravě a v řadě soukromých sbírek v České republice i zahraničí. - Žije a pracuje v Praze a v Kladně.
  Klíč.slovavýtvarníci * malíři * grafici * ilustrátoři * kreslíři
  CitaceVOLF, Petr. Ivan Komárek: obrazy z let 1986-2003. Praha: BB/art, 2004. 103 s. ISBN 80-7341-241-1.
  SMÍŠEK, Zdeněk. Jak bydlí výtvarník Ivan Komárek [online]. [cit. 3.4.2015]. Dostupné z: http://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/321261-jak-bydli-vytvarnik-ivan-komarek.html.
  KOMÁREK, Ivan. Ivan Komárek akademický malíř [online]. c2012. [cit. 3.4.2015]. Dostupné z: http://www.ivankomarek.cz/wp/o-me.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (2) - Beletrie
  (5) - Odborná literatura, mapy
  (1) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.