Počet záznamů: 1  

Hrušková, Marie, 1939-

 1. Osobní jménoHrušková, Marie, 1939-, PhDr.
  Narození1939
  Místo působení Dobříš (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Spisovatelka, scénáristka a středoškolská pedagožka.
  ŽivotopisAbsolvovala Pedagogickou a Filozofickou fakultu UK v Praze. Téměř 40 let učila na různých školách, od r. 1969 na Akademickém gymnáziu v Praze. Zde vedla dramatický soubor, pro který psala programy, např. pásmo veršů Jiřího Suchého Babeta přišla do Štěpánské. – Zaměřuje se především na tematiku památných stromů z historicko-etnologického hlediska, často s regionálním zaměřením. Od konce 60. let psala články do časopisů a vydala asi 30 knih, které doprovázely ilustrace akademického malíře Jaroslava Turka a fotografie Marie Holečkové. Od r. 1969 spolupracovala s Českým rozhlasem na pořadech o památných stromech. V r. 2001 spolupracovala na scénáři televizního pořadu Paměť stromů, podílela se na struktuře cyklu, tématech dílů a seznamu obsažených stromů. Psala i pro děti a často přednášela ve školách, knihovnách a muzeích. – Žije v Dobříši.
  Klíč.slovaspisovatelé * prozaici * odborní publicisté * scenáristé * televizní scenáristé * učitelé * středoškolští pedagogové
  CitaceMarie Hrušková [online]. [cit. 16.11.2017]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Hru%C5%A1kov%C3%A1.
  HUTR, Karel. Marie Hrušková vydala knihu o Dobříšsku [online]. [cit. 16.11.2017]. Dostupné z: https://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/stromytepovedou20100728.html.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (3) - Beletrie
  (1) - Literatura pro děti a mládež
  (23) - Odborná literatura, mapy
  (1) - Zvukové dokumenty
  (11) - ČLÁNKY
  (3) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1