Počet záznamů: 1  

Fassati, Tomáš, 1952-

 1. Osobní jménoFassati, Tomáš, 1952-
  Narození Praha (Česko) - 22.02.1952
  Místo působení Benešov (Benešov, Česko)
  Praha (Česko)
  Banská Bystrica (Slovensko)
  Charakt.Režisér, kameraman a fotograf, vysokoškolský pedagog a odborný publicista.
  ŽivotopisVystudoval fotografii a teorii vizuální komunikace na FAMU a společenské vědy na Filozofické fakultě UK v Praze. Zpočátku pracoval jako režisér Československé televize. V 80. letech založil a vedl Galerii F v Banské Bystrici, která byla později komunistickým režimem zakázána. V r. 1989 iniciátor kulturní komise Občanského fóra v Benešově a o rok později zde založil Muzeum umění a designu, které dodnes vede. - Zabývá se teorií vizuální komunikace, taxonomií, psychologií a sociologií umění, teorií a praxí muzejní pedagogiky. Shromáždil rozsáhlé sbírky tradičního umění, fotografie a designu, bohatou odbornou knihovnu a médiatéku. - Externě přednášel na řadě univerzit, pedagogicky působil na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity. Od r. 2002 pedagog Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Člen vědeckých společností pro vizuální komunikaci a ergonomii a pravidelný člen národních porot hodnotících české výtvarné umění, fotografii, film a design. - Autor první české učebnice a slovníku vizuální gramotnosti a řady dalších odborných publikací. Benešovsku věnoval tituly Architektura a design Benešovska a Z Benešova za architekturou 20. století. Tvůrce námětu filmu Benešovský víkend a koncepce monografie Benešov. Městem Benešov nominován na titul Blanický rytíř.
  Klíč.slovarežiséři * televizní režiséři * kameramani * fotografové * muzejníci * učitelé * vysokoškolští pedagogové * odborní publicisté * regionální autoři
  CitaceSlavnostní křest nové publikace "Benešov na přelomu milénia" [online]. [cit. 9.12.2015]. Dostupné z: http://www.benesov-city.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=219&id=33803.
  FASSATI, Tomáš. Od klišé k vyvážené kritice architektury a designu [online]. [cit. 9.12.2015]. Dostupné z: http://artalk.cz/2015/09/17/od-klise-k-vyvazene-kritice-architektury-a-designu/.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (7) - Odborná literatura, mapy
  (69) - ČLÁNKY
  (3) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1