Počet záznamů: 1  

Merhaut, Luboš, 1961

 1. Osobní jménoMerhaut, Luboš, 1961-, PaedDr., CSc.
  Narození Kladno (Česko) - 11.04.1961
  Místo působení Kladno (Česko)
  Praha (Česko)
  Londýn (Anglie)
  Charakt.Literární historik, lexikograf a editor.
  ŽivotopisVystudoval Střední průmyslovou školu v Kladně, český jazyk a literaturu na Pedagogické fakultě UK v Praze. Od r. 1987 pracuje v Ústavu pro českou a světovou literaturu; zpočátku jako stážista a vědecký aspirant, nyní vědecký pracovník v oboru literární historie a lexikografie. V l. 1991-1992 pobýval studijně na University of London ve Velké Británii. Od r. 1993 člen redakční rady Lexikonu české literatury a vedoucí redaktor jeho čtvrtého dílu. Na Filozofické fakultě UK vyučuje od r. 1996. - Odbornými pracemi a recenzemi přispívá do řady časopisů, např. Česká literatura, Zpravodaj Společnosti bratří Čapků, Literární noviny aj. Věnuje se zejména literatuře z přelomu 19. a 20. století, otázkám literární komunikace, dějepisectví, kritiky a polemiky v proměnách dobových souvislostí. - Žije v Kladně.
  Klíč.slovahistorici * literární historici * lexikografové * editoři * odborní publicisté * učitelé * vysokoškolští pedagogové
  CitaceBLÁHOVÁ, Kateřina. Slovník české literatury po roce 1945 : Luboš Merhaut [online]. [cit. 2009-01-30]. Dostupné z: <http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1336>.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (2) - Literatura pro děti a mládež
  (7) - Odborná literatura, mapy
  Databáze národních autorit NK ČR