Počet záznamů: 1  

Hoyer, Hubert, 1949

 1. Osobní jménoHoyer, Hubert, 1949-
  Narození Praha (Česko) - 22.02.1949
  Místo působení Praha (Česko)
  Příbram (Česko)
  Rožmitál pod Třemšínem (Česko)
  Charakt.Organizátor hudebního života na Rožmitálsku.
  ŽivotopisAbsolvent gymnázia v Příbrami a Vysoké školy chemickotechnologické v Praze. V l. 1961-1967 soukromě studoval hru na housle a hudební teorii u prof. B. Voldána. - Samostatný technolog Ústřední geochemické laboratoře v Příbrami-Dubenci. Později technolog čistíren odpadních vod Středočeských vodovodů a kanalizací v Příbrami. - Souběžně v l. 1975-1983 učitel hudby v Rožmitále p. Třemšínem. Po r. 1990 po nucené přestávce opět učitel hudby v Rožmitále p. Třemšínem a člen a předseda Společnosti J. J. Ryby. Organizátor hudebního života na rožmitálsku. Varhaník a sbormistr smíšeného rožmitálského chrámového sboru. - Autor liturgických skladeb. - Od r. 1966 dobrovolný pozorovatel metorologické stanice Českého hydrometeorologického ústavu v Rožmitále. - Autor článků o počasí na Rožmitálsku.
  Klíč.slovatechnologové * vodohospodáři * hudebníci * hudební skladatelé * varhaníci * sbormistři * meteorologové * odborní publicisté
  CitaceTRANTINA, Václav a kol. Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu (1945 až současnost). Příbram: Knihovna Jana Drdy, 2001, s. 101.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Zvukové dokumenty
  (13) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR