Počet záznamů: 1  

Krušina, Zdeněk, 1963

 1. Osobní jménoKrušina, Zdeněk, 1963-, ThDr.
  Narození Vlašim (Česko) - 19.06.1963
  Místo působení Benešov (Česko)
  Mladá Boleslav (Česko)
  Ondřejov (Česko)
  Praha (Česko)
  Vlašim (Česko)
  Charakt.Astronom, filozof, teolog, religionista, odborný publicista.
  ŽivotopisAbsolvent gymnázia a Střední ekonomické školy v Mladé Boleslavi. V l. 1988-1990 pracoval v Astronomickém ústavu v Ondřejově. Později vystudoval Husitskou teologickou fakultu UK v Praze. Od října 2000 duchovní Církve československé husitské ve Vlašimi. Působí na hvězdárně ve Vlašimi, kde se přes dvacet let zabývá sledováním slunečné aktivity a rozvíjením kosmogonických představ o vzniku a vývoji kosmických těles. V oboru pravěké archeologie se podílel na průzkumu různých megalitických objektů a keltských hradišť. Od r. 2008 vikář benešovský. - Vyučuje na katedře systematické teologie Husitské teologické fakulty UK. - Člen Antropozofické společnosti. - Šéfredaktor církevního týdeníku Český zápas. Autor cyklu knih Tajné dějiny světa, k tisku připravuje také knihu Obrázky z historie Podblanicka.
  Klíč.slovaastronomové * filozofové * antropozofie * religionisté * teologové * vikáři * odborní publicisté * redaktoři * učitelé * vysokoškolští pedagogové
  CitaceKrušina, Zdeněk. Tajné dějiny světa. Díl 1. Praha 2000. [záložka].
  Osobní sdělení.
  Život křesťanů husitského vyznání v Pražské diecézi Církve československé husitské. Praha: Pražská diecéze církve československé husitské, 2013, s. 10. ISBN 978-80-7000-074-8.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (3) - Odborná literatura, mapy
  (21) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR