Počet záznamů: 1  

Kovalová, Marie, 1944

 1. Osobní jménoKovalová, Marie, 1944-, RNDr.
  Narození Sedlec (Příbram, Česko) - 06.09.1944
  Místo působení Měšetice (Česko)
  Sedlec-Prčice (Česko)
  Trutnov (Česko : oblast)
  Charakt.Geoložka, komunální politička, redaktorka a nakladatelka.
  ŽivotopisVyučila se na Trutnovsku tkadlenou, v 17 letech odešla ke geologickému průzkumu. Při práci dálkově vystudovala geologickou průmyslovku a později geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Do roku 1992 většinou pracovala jako terénní geolog. V roce 1992 odešla z geologického průzkumu a pak vedla téměř osm let jeden malý stavební úřad (předtím stačila vystudovat stavební průmyslovku). – V l. 2002- únor 2008 starostka města Sedlec-Prčice. Členka Vlastivědného klubu Český Merán, Občanského sdružení Český Merán. Redaktorka vlastivědného sborníku Český Merán, od r. 2013 nakladatelka vlastivědného sborníku Sedlecko a Prčicko navazujícího na sborníky Český Merán. Členka redakční rady měsíčníku Náš domov. – Autorka prací z regionální historie Sedlecka Prčicka.
  Klíč.slovageologové * komunální politici * starostové * redaktoři * nakladatelé * regionální historici * odborní publicisté
  CitaceVALSOVÁ, Alice. Další otřesy na sedlecko-prčické radnici! Byla odvolána starostka. Nás domov. 2008, č. 2014, s. [1]-2.
  KOVALOVÁ, Marie. Vlastní životopis. 2016 [e-mail].
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (4) - Odborná literatura, mapy
  (47) - ČLÁNKY
  (4) - Regionální literatura - knihy