Počet záznamů: 1  

Schubert, Alfréd, 1940

 1. Osobní jménoSchubert, Alfréd, 1940-, Ing.
  Viz též Schubert, Fredy, 1940-
  Narození Praha (Česko) - 30.07.1940
  Místo působení Praha (Česko)
  Praha-západ (Česko : okres)
  Charakt.Památkář, architekt, trampský textař a písničkář.
  ŽivotopisVystudoval Vyšší průmyslovou školu stavební a Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Na konci 80. let 20. stol. absolvoval postgraduální studium oboru památkové péče na FF UK v Praze. Nejprve působil jako projektant a architekt. Od r. 1978 pracovník Státního památkového ústavu středních Čech v Praze, od r. 1994 zajišťoval památkovou péči pro okres Praha-západ. Věnoval se rovněž dokumentaci historických oken a střech a jejich obnově. Napsal řadu odborných prací na toto téma. - Další jeho celoživotní vášní je tramping. Je kytaristou a zpěvákem kapely Podobni zvěři, autorem textů k písním, článků pro trampský časopis Puchejř a publikace o historii trampské hmotné a nehmotné kultury Stopou toulavou (2009). Jeho sbírka próz, písňových textů a básní pod názvem Z mých ohňů dým vyšla v edici Trapsavecké miniatury (2013, č. 16); pro kamarády vydal zpěvník textů svých písní Bez jednoho dvacet (2008).
  Klíč.slovastavitelé * architekti * projektanti * památkáři * trampové * písničkáři * kytaristé * textaři * odborní publicisté
  CitaceMRÁZEK, Jiří. K pracovnímu jubileu Alfréda Schuberta. Památky středních Čech, 2002, roč. 16, č. 2, s. 43.
  NAHLÍK - VOKOUN, Petr. Památné výročí památkáře Schuberta. Music open [online]. [cit. 22.2.2016]. Dostupné z: http://www.musicopen.cz/index.php/osobnosti/3724-za-vsechny-kulate-vyroci-fredyho-schuberta.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Soubor osobních jmen a jmen rodin
  (1) - Beletrie
  (3) - Odborná literatura, mapy
  (1) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
  (20) - ČLÁNKY
  (1) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR