Počet záznamů: 1  

Zet, Martin, 1959-

 1. Osobní jménoZet, Martin, 1959-
  Narození Praha (Česko) - 11.09.1959
  Místo působení Hořice (Česko)
  Libušín (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Akademický sochař, kreslíř, medailér a multimediální umělec.
  ŽivotopisVystudoval sochařství na Akademii výtvarných umění v Praze. Žák doc. J. Bradáčka a prof. J. Hány. V l. 1986-1990 učitel Střední průmyslové školy keramické v Hořicích v Podkrkonoší. - Představitel moderního netradičního umění. Věnuje se monumentální i komorní plastice, portrétu, kresbě, grafice, realizacím v architektuře a happeningům. V poslední době přešel tematicky od ekologie k politice. Pracuje s negativy pasových fotografií nebo kopiemi videozáznamů. - Autor kašny ve stanici metra Skalka, oltáře, ambonu a sedília v arciděkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně aj. - Účastník českých přehlídek videoartu a mezinárodních sympozií. - Ilustrátor básnické sbírky J. A. Buehlera The animal and the city, Flowers. - Zakladatel Zet Centre for Contemporary Arts v Libušíně, kde také žije.
  URLhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Zet
  Klíč.slovavýtvarníci * sochaři * kreslíři * medailéři * multimediální umělci * publicisté * učitelé * středoškolští pedagogové * výtvarní pedagogové
  CitaceOsobní sdělení. 2002.
  Kdo je kdo: osobnosti české současnosti. Praha: Kdo je kdo, 2002, s. 765.
  Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2010. Vyd. 1. XXI. díl. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 2010, s. 241.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Soubor geografických jmen - regionální místopis
  (10) - Odborná literatura, mapy
  (3) - ČLÁNKY
  (5) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1