Počet záznamů: 1  

Regner, Květoslav, 1923-

 1. Osobní jménoRegner, Květoslav, 1923-, PhDr.
  Narození Dolní Lukavice (Česko) - 02.06.1923
  Místo působení Liberec (Česko)
  Neratovice (Česko)
  Praha (Česko)
  Všetaty (Mělník, Česko)
  Mnichov (Německo)
  Charakt.Středoškolský a vysokoškolský pedagog, kronikář obce Všetaty.
  ŽivotopisMládí prožil v Liberci. Během války nasazen na poštu v Mnichově. Absolvent Tyršova ústavu pro tělesnou výchovu a sport v Praze. Dálkově studoval fakultu tělesné výchovy a sportu. V r. 1971 získal doktorát filozofie. Byl všestranným sportovcem, vynikal zejména v řecko-římském zápasu. Později získal kvalifikaci mezinárodního rozhodčího. Vydal i několik zápasnických knih. - V l. 1952-1991 pedagog středních škol na Liberecku, krátce i vysokých škol v Praze a Liberci a od r. 1995 Gymnázia Františka Palackého v Neratovicích. Člen redakční rady Všetatsko-přívorského zpravodaje a Společnosti Jana Palacha ve Všetatech. Od r. 1990 všetatským kronikářem. Přispívá do časopisů Mělnicko a TOK. - Autor drobných příběhů s pohádkovou tematikou, knihy o historii Všetat a Přívor a pro římskokatolickou církev zpracoval kroniku Nad všetatským chrámem Páně kráčela staletí.
  Klíč.slovaučitelé * středoškolští pedagogové * vysokoškolští pedagogové * kronikáři * sportovci * zápasníci * odborní publicisté
  CitaceLOYDA, Vladimír. Hlas domova. Vyd. 1. Brandýs nad Labem: Gymnázium, 1996, s. 66.
  SÍGL, Miroslav. Kdo byl a je kdo: Mělnicko, Kralupsko, Neratovicko: osobnosti, samospráva, historie. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Libri, 2007, s. 369. ISBN 978-80-7277-351-0.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Odborná literatura, mapy
  (5) - ČLÁNKY
  (1) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1