Počet záznamů: 1  

Sejček, Zdeněk, 1926-

 1. Osobní jménoSejček, Zdeněk, 1926-
  Narození Žleby (Česko) - 02.12.1926
  Místo působení Čáslav (Kutná Hora, Česko)
  Kutná Hora (Česko)
  Praha (Česko)
  Ronov nad Doubravou (Česko)
  Charakt.Malíř a kreslíř, středoškolský pedagog v Čáslavi.
  ŽivotopisAbsolvent Lindnerova koedukačního učitelského ústavu v Kutné Hoře. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK v Praze a geografii na Přírodovědecké fakultě UK. Žák C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického a A. Pospíšila. V l. 1967-1971 studoval estetiku a dějiny umění na Filozofické fakultě UK v Praze. Po vojně učil výtvarnou výchovu a zeměpis na gymnáziu v Čáslavi. Ředitel Gymnázia a Střední pedagogické školy v Čáslavi. - 25 let předseda Klubu přátel výtvarného umění v Čáslavi. Zakladatel regionální Galerie Antonína Chittussiho v Ronově nad Doubravou. - Věnuje se krajinomalbě, kresbě, grafice a knižní ilustraci. Účastník řady výstav. Jeho obrazy jsou zastoupeny převážně v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. - Publikuje v odborných časopisech. Autor publikace Jindřich Prucha v korespondenci a vzpomínkách, rukopisu Jindřich Prucha - kresby a studie o lidovém baroku na Čáslavsku. - Žije a působí v Ronově nad Doubravou.
  URLhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_Sej%C4%8Dek
  Klíč.slovavýtvarníci * malíři * kreslíři * učitelé * středoškolští pedagogové * odborní publicisté * kulturní pracovníci
  CitaceHOSPES, V. Zdeněk Sejček: 70 let aneb opožděná gratulace. Obzory Kutnohorska, 1997, roč. 8, č. 1.
  Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2004. Vyd. 1. XIII. díl. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 2004, s. 319.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Literatura pro děti a mládež
  (8) - Odborná literatura, mapy
  (23) - ČLÁNKY
  (8) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1