Number of the records: 1  

Poul, Hubert, 1955-

 1. Personal namePoul, Hubert, 1955-
  Birth29.06.1955
  Place of activity Černošice (Česko)
  Praha (Česko)
  Radotín (Praha, Česko)
  Charact.Regionální historik, kronikář a odborný publicista.
  Curriculum VitaeAbsolvent pražského gymnázia Oty Pavla a strojní fakulty ČVUT v Praze. Od mládí byl pro svoji víru ze strany komunistů perzekuován, pokaždé však perzekučním opatřením unikl. - V profesním životě je projektantem a technologem potravinářských provozů. - Akolyta ve službách Římskokatolické farnosti Radotín a od r. 1984 černošický farní kronikář. Držitel pamětní medaile za dlouhodobý aktivní podíl na rozvoji města. - Autor sborníku o stavbě černošického kostela Nanebevzetí Panny Marie a publikace z historie Černošic za první světové války. - Žije v Černošicích.
  Keywordshistorici * regionální historici * kronikáři * odborní publicisté
  CitationWEINHOLD, Dominik. Pronásledování a perzekuce věřících za komunistického režimu očima obětí : seminární práce. Praha: Arcibiskupské gymnázium v Praze, 2012, s. 14.
  PAVLÍČKOVÁ, Kateřina. Horní Černošice a Dolní Mokropsy v 1. světové válce [online]. [cit. 20.1.2016]. Dostupné z: http://www.ctidoma.cz/historie-regionu-zpravodajstvi/2016-01-14-horni-cernosice-dolni-mokropsy-v-1-svetove-valce-19580.
  Čestná občanství a pamětní medaile [online]. [cit. 20.1.2016]. Dostupné z: http://www.mestocernosice.cz/mesto/mesto-cernosice/cestne-obcanstvi-a-medaile/?ftresult=poul.
  Collection kindFile of personal names - persons from region
  References (2) - Monographies, maps
  (12) - ARTICLES
  (2) - Regional documents - books
  Databáze národních autorit NK ČR
Number of the records: 1