Number of the records: 1  

AVES - záchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy (Kladno, Česko)

 1. Corporate nameAVES - záchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy (Kladno, Česko)
  Other nameZáchranná stanice pro ohrožené a handicapované živočichy - AVES (Kladno, Česko)
  Place Kladno (Česko)
  Švermov (Kladno, Česko)
  Brandýsek (Česko)
  Origin2001
  DescriptonPo pravé straně silnice z Kladna-Švermova do Brandýska, za přírodním parkem Čabárna. - V r. 2000 bylo založeno občanské sdružení Aves, r. 2001 zahájila činnost záchranná stanice pro poraněné živočichy. Během krátké doby byly vystavěny voliéry především pro poraněné ptáky. Doléčeno a zpětně vypuštěno bylo mnoho ptáků a drobných zvířat. Stanice zajistila např. péči i o ježky, netopýry a jednoho jezevce. Část záchranné stanice, kde jsou umístěni především trvale handicapovaní živočichové je volně přístupná veřejnosti. Od listopadu 2001 je stanice zařazena do národní sítě záchranných stanic pro handicapované živočichy, jejím koordinátorem je Český svaz ochránců přírody. Spádovým územím pro stanici je Kladensko, Slánsko, Mělnicko, Kralupsko, Neratovicko a Rakovnicko, vyjíždí se i na Berounsko. Stanice se také zapojila do záchovného programu na záchranu Sovy pálené, od r. 2002 spolupracuje s některými kladenskými členy České společnosti ornitologické při údržbě a monitorování hnízdních budek pro sovy pálené na Kladensku a Slánsku. - Provoz stanice Aves a její plynulé rozšiřování je možné zajišťovat díky sponzorům a podpoře Magistrátu města Kladna.
  Keywordszáchranné stanice * zvířata
  CitationStředočeský kraj: příroda, památky, aktivní turistika, kultura. Regionální rozvojová agentura Střední Čechy: Kladno, 2002, s. 9.
  Občanské sdružení pro záchranu ohrožených a handicapovaných živočichů a ekologickou výchovu - Aves [online]. [cit. 2008-01-09]. Dostupné z: http://www.volny.cz/zachr.stanice/.
  See also related Vodní park Čabárna
  Collection kindFile of corporation names - monuments in region
  References (1) - File of geographical names - region
  (1) - Monographies, maps
  (21) - ARTICLES
Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.