Number of the records: 1  

Čech, Oldřich, 1972-

 1. Personal nameČech, Oldřich, 1972-
  Birth Slaný (Česko) - 22.02.1972
  Place of activity Dřínov (Kladno, Česko)
  Hranice (Přerov, Česko)
  Králíky (Ústí nad Orlicí, Česko)
  Charact.Řezbář, betlémář a restaurátor.
  Curriculum VitaeOd r. 1976 žil v Králíkách ve východních Čechách, městečku proslulém zpracováním dřeva a řezbářskou tradicí. O řezbářství se začal zajímat již od útlého mládí. Učil se od posledního řezbáře staré králické školy Josef Schwarzera. Poté vystudoval Střední průmyslovou školu obor dřevařství v Hranicích na Moravě. Po třiceti letech se vrátil do rodného kraje, kde se v Dřínově věnuje truhlářství a řezbářství. – Ve své umělecké tvorbě navazuje na staré králické tvůrce betlémů. Spolupracuje s Muzeem betlémů na Karlštejně. Podílí se na restaurování uměleckých předmětů v různých kulturních institucích. Účastník řady betlemářských výstav, lektor řezbářských kurzů aj.
  Keywordsřemeslníci * truhláři * řezbáři * betlémáři * restaurátoři * lektoři
  CitationHUSÁROVÁ, Kateřina. Oldřich Čech: rozhodl jsem se jít cestou tradice. Kladenský deník. 9.1.2015, č. 7, s. 3. ISSN 1212-5814.
  ČECH, Oldřich, SLAVÍKOVÁ, Jitka. Řezbář Oldřich Čech: Moji žáci mi dělají radost. Kladenský deník.cz. [online]. 11.9.2017. [cit. 3.11.2017]. Dostupné z: https://kladensky.denik.cz/kultura_region/rezbar-oldrich-cech-moji-zaci-mi-delaji-radost-20170911.html.
  Collection kindFile of personal names - persons from region
  References (1) - File of corporation names - monuments in region
  (4) - ARTICLES
Number of the records: 1