Death Kouřim (Česko) - 19.05.2021
    Place of activity Hradec Králové (Česko)
    Kouřim (Česko)
    Charact.Sportovec, maratonský běžec, znalec umění a publicista.
    Curriculum VitaeZnalec umění, organizoval různé výstavy, věnoval se publicistické činnosti. – Úspěšný sportovec s širokým záběrem - běh, cyklistika, atletika, plavání ad. Často stál na stupních vítězů a získal nespočet medailí. Ve svých 48 letech začal s běháním maratonů. Byl nejstarším československým maratonistou, mistrem Evropy veteránů. Pravidelný účastník Lipanské stezky. V r. 2014 organizoval v rámci Kouřimské olympiády nultý ročník memoriálu skoku do výšky Sváti Řeháka, na který navázaly další ročníky. Sám byl seniorským mistrem České republiky ve skoku do výšky. Propagoval město Kouřim, které se stalo po Hradci Králové jeho druhým domovem. Čestný občan města Kouřim. – Zemřel v kouřimském Domově pro seniory U Pražské brány.
    Keywordssportovci * maratonští běžci * atleti * znalci umění * kurátoři * publicisté * čestní občané
    CitationCHMELOVÁ, Zuzana. Opustil nás velký člověk, velký sportovec, čestný občan města Kouřim, pan Ing. Jiří Soukup. Kouřimský zpravodaj. 2021, č. červen, s. 27.