Number of the records: 1  

Santini Malvazione, B., zemř. 1626

 1. Personal nameSantini Malvazione, B., zemř. 1626
  Death Velvary (Česko) - 1626
  Place of activity Roudnice nad Labem (Česko)
  Velvary (Česko)
  Itálie severní
  Charact.Italský stavitel působící v Čechách.
  Curriculum VitaeDo Čech přišel za svými strýci Pietrem a Bartolomějem Vlachem, kteří zde působili jako zedničtí mistři. Pocházeli ze severní Italie z oblasti Luganského a Comského jezera. V r. 1600 byl přijat za velvarského měšťana, oženil se a koupil si zde dům na náměstí. V r. 1602 na jeho místě vystavil dům nový s podloubím, štíty i bání. Dále zde postavil hřbitovní kostel sv. Jiří, renesanční dům pro měšťana Jana Bártu Brandýského čp. 8, zřejmě i dům čp. 57, opravoval městské hradby, přestavoval cihelnu, postavil městský pivovar. Postavil pravděpodobně s kameníkem Bragatiem de Serpontem přízemí velvarské radnice. Mimo Velvary působil např. v Roudnici při opravě a přestavbě kostela sv. Václava (později kostela Panny Marie Loretánské) zbořeného při stavbě železnice v 19. stol. Dědičkou po jeho smrti byla dcera Zuzana, manželka Jana Kaliny, mlynáře v Nezabudicích. Jeho náhrobek je u soklu průčelí kostela sv. Jiří.
  Keywordsarchitekti * stavitelé * baroko * renesance
  CitationKUCHYŇKA, Zdeněk. Není Santini jako Santini. Mladá fronta Dnes, 20.3.2001, roč. 12, č. 67, příl. Střední Čechy Dnes, s. 3.
  KŮRKOVÁ, Jitka. Velvary renesanční. [cit. 26.3.2015]. Dostupné z: http://www.velvary.cz/kultura/mestske-muzeum/zpravy-a-clanky/velvary-renesancni/.
  VLČEK, Pavel. Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách. Vyd. 1. Praha: Academia, 2004, s. 573.
  Collection kindFile of personal names - persons from region
  References (3) - File of corporation names - monuments in region
  (3) - ARTICLES
Number of the records: 1