Počet záznamů: 1  

Malé asijské muzeum (Ledce, Kladno, Česko)

 1. Jméno korporaceMalé asijské muzeum (Ledce, Kladno, Česko)
  MístoLedce 87
  Vznik2007
  Osobnosti Šíma, Jiří, - zakladatel
  PopisMuzeum umístěno v bývalé ledecké škole, kterou si pronajal Klub Asia-Pražská jurta. Její představitel, přední mongolista a sinolog PhDr. Jiří Šíma, DrSc. zde založil v r. 2007 expozici zachycující ve výběru historii a současnost vztahů České republiky k vybraným asijským zemím a oblastem Ruska, středoasijským republikám, Mongolsku, oběma korejským republikám, Japonsku a Vietnamu. Menší část muzea je věnována historii a současnosti obce Ledce včetně bývalých lázní Šternberk. Kromě bohaté odborné knihovny a řady materiálů v muzeu pořádají přednášky, vyučují mongolštinu, čínštinu a připravují různé kulturní programy. Stojí zde také trvale dvě mongolské jurty, v nichž si může návštěvník prohlédnout běžné zařízení i originální nástroje denního používání.
  Klíč.slovamuzea * asijské umění * orient * expozice
  CitaceKUCHYŇKA, Zdeněk. Na zahradě nového muzea postavili mongolskou jurtu. Mladá fronta Dnes. 4.9.2007, roč. 18, č. 206. Střední Čechy Dnes: Kladensko, s. B/3.
  TICHÁ, Hana. Malé asijské muzeum přeje slánským příznivcům mnoho úspěchů v roce vodního hada - 2013. Slánská radnice. 2013, č. 2, s. 13.
  Druh soub.Soubor jmen korporací - regionální památky
  Odkazy (13) - ČLÁNKY
  korporace

  korporace

Počet záznamů: 1