Počet záznamů: 1  

Stein, Daniel, 1958-

 1. Osobní jménoStein, Daniel, 1958-
  Jiné jméno(Skutečné jméno) Kubín, Daniel, 1958-
  (Nelze použít) Stein-Kubín, Daniel, 1958-
  Narození Benešov (Česko) - 24.04.1958
  Místo působení Praha (Česko)
  Arizona
  Kalifornie
  Izrael
  Charakt.Kněz, odborník na problematiku terorismu, malíř.
  ŽivotopisAbsolvent Husovy čs. bohoslovecké fakulty v Praze, později Filozofické fakulty UK. V r. 1986 se stal evangelickým knězem. Působil v židovské synagoze v Praze-Michli. Zanedlouho z církve odešel a začal se zabýval uměním, studiem filozofie a hledáním nových směrů. Po r. 1989 se vydal do Izraele se zájmem o objevování židovské mystiky - kabally. Po návratu pracoval jako analytik v oblasti náboženského fundamentalismu a mezinárodního terorismu. Stal se specialistou na Hammaz, Hizballah a další podobná hnutí. Později studijně pobýval v Arizoně a v Kalifornii, kde dnes žije a tvoří. Ještě intenzivněji se zabýval kaballou, ezoterikou, astrofyzikou a také vlivy geomagnetismu na lidský organismus. V současnosti se věnuje výtvarnému umění. Podstatu jeho obrazů tvoří esoterické a mystické úvahy, projevy snu a fantazie jako aspektu vyšší skutečnosti. Věnuje se rovněž přednáškové činnosti. - Žije střídavě v USA a Čechách.
  Klíč.slovakněží * filozofové * výtvarníci * malíři
  CitaceSlovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2005. Vyd. 1. XV. díl. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 2005, s. 75.
  VAŠÁK, Vašek. Daniel Kubín [online]. [cit. 2006-04-24]. Dostupné z: <http://www.xantypa.cz/articles.asp?ida=1446&idk=832>.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
Počet záznamů: 1