Počet záznamů: 1  

Rišlink, Vladimír, 1974-

 1. Osobní jménoRišlink, Vladimír, 1974-, Mgr.
  Narození Kolín (Česko) - 30.05.1974
  Místo působení Dobré Pole (Kolín, Česko)
  Kolín (Česko)
  Kouřim (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Historik a kunshistorik.
  ŽivotopisVyrůstal na Kolínsku v obci Dobré Pole. Vystudoval obor dějiny umění a historie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Působil jako historik v Regionálním muzeu v Kolíně. Od r. 2001 působí jako soudní znalec v oboru výtvarné umění, školství a kultura, zároveň je odborným pracovníkem Národního památkového ústavu v Praze. V l. 2003-2005 byl vedoucím projektu „Revitalizace kolínského zámku pro účely kulturního a komunitního centra“, spoluzakladatel občanského sdružení a časopisu Lapis refugii. Zároveň absolvoval vzdělávací program „Řízení projektů připravovaných pro financování z prostředků EU“ Od r. 2006 člen a management občanského sdružení Památky pro život, které sídlí v Kouřimi. Střídavě žije v Kouřimi a v Praze. - Specializuje se na problematiku záchrany a dalšího využití nemovitých a movitých kulturních památek a na projekty obnovy lokálních historických tradic za účelem podpory místních komunit a rozvoje cestovního ruchu. - Autor odborných prací.
  Klíč.slovahistorici * památkáři * muzejníci * manažeři * odborní publicisté
  CitaceMgr. Vladimír Ryšlink [online]. [cit. 2009-06-26]. Dustupné z: <http://www.pamatkyprozivot.cz/obsah-kategorie/o-sdruzeni/clenove/>.
  SLAVÍČEK, Lubomír, BREGANTOVÁ, Polana, HOROVÁ, Anděla, PLATOVSKÁ, Marie. Slovník historiků umění, výtvarných kritiků, teoretiků a publicistů v českých zemích a jejich spolupracovníků z příbuzných oborů (asi 1800-2008). Vydání první. 2. svazek. N-Ž. Praha: Academia, 2016, s. 1223. ISBN 978-80-200-2094-9.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (26) - Odborná literatura, mapy
  (40) - ČLÁNKY
  (30) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1