Počet záznamů: 1  

Rohlík, Jiří, 1933-

 1. Osobní jménoRohlík, Jiří, 1933-
  Narození Mělník (Česko) - 05.03.1933
  Místo působení Mělník (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Kartograf, středoškolský pedagog a odborný publicista.
  ŽivotopisAbsolvent mělnického gymnázia a zeměměřičství na ČVUT v Praze. Od r. 1950 působil jako tanečník v Souboru lidových písní a tanců kpt. Jaroše. Osmnáct let byl vedoucím souboru. Poté se věnoval skladatelské činnosti a instrumentaci k tanečním a pěveckým číslům. - Pracoval v Kartografickém ústavu. Profesor Střední průmyslové školy stavební v Mělníce. Po r. 1989 založil vlastní kartografickou firmu ROSY. Předseda mapové sekce rady značení Ústředního výboru Klubu českých turistů a předseda okresní značkařské komise. Organizátor turistických, lyžařských a vodáckých závodů. - Třikrát oceněn Kartografickou společností v soutěži o Mapu roku. - Autor článků a příspěvků do odborné literatury, časopisů a novin a odborných skript o topografii. Spoluautor knihy Na výlet s turistickou mapou.
  Klíč.slovakartografové * vydavatelé * učitelé * středoškolští pedagogové * odborní publicisté * hudebníci * tanečníci * hudební skladatelé
  CitaceSÍGL, Miroslav. Kdo byl a je kdo: Mělnicko, Kralupsko, Neratovicko: osobnosti, samospráva, historie. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Libri, 2007, s. 374. ISBN 978-80-7277-351-0.
  red. Život naplněný sportem, folklorem a profesí kartografa. Mělnicko, 5.3.2013, č. 10, s. 2. ISSN 1213-2845.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - Digitalizované dokumenty
  (8) - Odborná literatura, mapy
  (2) - ČLÁNKY
  (1) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.