Počet záznamů: 1  

Králík, Jan, 1947-

 1. Osobní jménoKrálík, Jan, 1947-, RNDr., CSc.
  Narození Toušeň (Česko) - 21.03.1947
  Místo působení Brandýs nad Labem (Česko)
  Lázně Toušeň (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Matematik a muzikolog, kronikář obce Lázně Toušeň.
  ŽivotopisAbsolvent gymnázia v Brandýse nad Labem a Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze. Dále postgraduálně studoval na Filozofické fakultě UK a v Divadelním ústavu v Praze. Krátce pedagog gymnázia v Brandýse nad Labem. Vědecký pracovník Ústavu pro jazyk český ČSAV v oboru matematické lingvistiky. - Přednáší na našich a zahraničních konferencích a univerzitách. Spoluzakladatel Skupiny pro počítačový fond češtiny, Ústavu českého národního korpusu FF UK a International Quantitative Linguistics Association při universitě v Trevíru. Překladatel z němčiny, angličtiny, ruštiny a italštiny. Věnuje se hudební publicistice a dramaturgii, lektorské práci pro organizaci Hudební mládež. Kronikář obce Lázně Toušeň. - Autor vědeckých statí matematických, jazykovědných a filozofických, řady monografických prací z hudebního oboru a kompletního gramofonového odkazu Emy Destinnové.
  Klíč.slovamatematici * učitelé * středoškolští pedagogové * vědečtí pracovníci * hudební dramaturgové * hudební publicisté * překladatelé * kronikáři * odborní publicisté
  CitaceLOYDA, Vladimír. Hlas domova. Vyd. 1. Brandýs nad Labem: Gymnázium, 1996, s. 44.
  ŠNAIBERK, M. Kalendárium. Muzejní listy, 1997, č. 3, s. [8].
  KRÁLÍK, Jan. Lázně Toušeň - známí rodáci [online]. [cit. 2004-01-30]. Dostupné z: <http://www.laznetousen.cz/obec/rodaci.html>.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (9) - Odborná literatura, mapy
  (16) - Zvukové dokumenty
  (84) - ČLÁNKY
  (12) - Regionální literatura - knihy
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1