Počet záznamů: 1  

Vízner, Jaroslav, 1937-

 1. Osobní jménoVízner, Jaroslav, 1937-
  Narození Praha (Česko) - 30.05.1937
  Místo působení Český Těšín (Česko)
  Kladno (Česko)
  Kokořín (Česko)
  Praha (Česko)
  Uherské Hradiště (Česko)
  Ženeva (Švýcarsko)
  Švýcarsko
  Charakt.Divadelní a filmový herec, režisér a vysokoškolský pedagog.
  ŽivotopisZ kádrových důvodů nebyl přijat na DAMU. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou, obor lodě. Začínal jako asistent produkce a režie u Krátkého filmu. V r. 1958 hrál krátce v Semaforu, odkud se vydal na hereckou pouť po oblastních divadlech v Uherském Hradišti, Českém Těšíně a Kladně. - Svou filmovou kariéru začal v r. 1962 hlavní rolí ve filmu Život bez kytary. Od r. 1962 v angažmá Divadla Na zábradlí, kde působil až do svého odchodu do Švýcarska v r. 1968. Zpočátku pracoval v továrně Motosacosh jako kontrolor zakázek lodních motorů. Později se jako režisér věnoval tvorbě dokumentů pro ženevskou televizi TSR a pokračoval i v herecké práci ve filmech významných švýcarských a francouzských režisérů. Po několika letech práce v televizi byl jmenován profesorem na Vysoké škole dramatických umění ESAD v Ženevě. V r. 2001 se vrátil do vlasti. Po návratu hrál v několika zahraničních a koprodukčních filmech (Van Helsing, Illuzionista). - Žije na Kokoříně. - Bratr herce Oldřicha Víznera.
  Klíč.slovaherci * divadelní herci * filmoví herci * televizní herci * režiséři * filmoví režiséři * divadelní režiséři * učitelé * vysokoškolští pedagogové
  CitaceVÍZNER, Jaroslav. Na Kokořínsku se nám s manželkou Catherine žije pěkně. Mělnický deník. 7.11.2016, č. 260, s. 2.
  Jaroslav Vízner [online]. [cit. 8.11.2016]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_V%C3%ADzner.
  FIKEJZ, Miloš. Český film: herci a herečky [online]. [cit. 8.11.2016]. Dostupné z: http://libri.cz/databaze/film/heslo/5692.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1