Počet záznamů: 1  

Drda, Jakub, 1950-

 1. Osobní jménoDrda, Jakub, 1950-, PhDr.
  Narození Praha (Česko) - 21.11.1950
  Místo působení Dobříš (Česko)
  Kladno (Česko)
  Praha (Česko)
  Charakt.Novinář, redaktor, televizní scenárista a dramaturg.
  ŽivotopisJeden z pěti dětí spisovatele Jana Drdy. Vystudoval televizní obor na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy (1974). V r. 1976 začal pracovat jako redaktor v dětských časopisech Mladé fronty, a to až do devadesátých let, kdy skončil jako šéfredaktor časopisu Stezka. Poté nastoupil jako redaktor - dramaturg (a rovněž spoluautor a scenárista) do pořadu Nedělní ráno Československé televize, některé díly rovněž moderoval. Z České televize odešel v r. 2001, externě však pokračoval jako scenárista a dramaturg seriálu "Po Karlově mostě do dějin českého výtvarného umění" s prof. Františkem Dvořákem. Poté pracoval jako externí redaktor nakladatelství Naše vojsko a Galén. Od června do konce října 2003 byl šéfredaktorem nakladatelství PRAGMA. Krátce pracoval jako editor deníku Právo, věnoval se psaní knih o pražské Královské cestě, Pražském hradu, Národním divadle a o českých moderních malířích s prof. F. Dvořákem, také redigoval rukopisy pro Ottovo nakladatelství. V květnu 2007 nastoupil jako redaktor do časopisu HOME. Spolupracoval s časopisem Domov, pro ČT připravil s profesorem Dvořákem další sérii pořadů o českých moderních umělcích, samostatně pak seriál o krajských uměleckých galeriích a o malovaných oponách českých divadel. V roce 2011 odešel do důchodu. V současnosti (2015) žije v Kladně a dělá průvodce v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích.
  Klíč.slovanovináři * redaktoři * dramaturgové * scenáristé * televizní dramaturgové * televizní redaktoři * televizní scenáristé * průvodci * muzejníci
  CitaceDRDA, Jakub, PETRÁKOVÁ SLANCOVÁ, Pavla. Tátu zabila politika, říká syn Jana Drdy Jakub. Příbramský deník. 7.4.2015, č. 81, s. 8.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (2) - ČLÁNKY
Počet záznamů: 1