Počet záznamů: 1  

Andršt, Luboš, 1948-2021

 1. Osobní jménoAndršt, Luboš, 1948-2021
  Narození Praha (Česko) - 26.07.1948
  Místo působení Milín (Česko)
  Praha (Česko)
  Příbram (Česko)
  Charakt.Kytarista, hudební skladatel a pedagog.
  ŽivotopisDětství prožil v Příbrami, kde od svých dvou let žil s rodiči. V r. 1964 se s rodinou přestěhoval do Prahy. Vyučil se nejprve strojním zámečníkem v ČKD a poté studoval strojní průmyslovou školu v Praze. - První kytaru si pořídil ve svých 14 letech a naučil se na ni sám. Již od počátku byl ovlivněn bluesovou hudbou a jazzem. Nejprve hrál se skupinami jako Roosters, Double Time, P67, Colour imagines nebo Exit. Jeho první vlastní kapelou bylo v r. 1968 trio Blues Company Ltd. Za své dlouholeté působení profesionálního kytaristy byl členem různých hudebních skupin (Jazz Q Martina Kratochvíla, Jiří Stivín & co., Framus Five, ad.) a sám založil několik kapel (Energit, Luboš Andršt Blues Band, Luboš Andršt Group). Během svého života si zahrál s mnoha předními muzikanty z oblasti jazzu, rocku a blues, mimo jiné též s Paulem Jonesem, Danou Gillespie, Katie Webster a B. B. Kingem. - Nahrál řadu hudebních nosičů, kde uplatnil své vlastní skladby. Autor dílové hudební publikace Jazz Rock Blues.
  Klíč.slovahudebníci * hudební skladatelé * kytaristé * hudební pedagogové * odborní publicisté
  CitaceTRANTINA, Václav a kol. Velký slovník osobností vědy a kultury příbramského regionu (1945 až po současnost). Příbram: Knihovna Jana Drdy, 2001, s. 10.
  MIKULÁŠ, Pešta. Rock´n´roll, bigbeat, rock na Příbramsku. Příbram: Alena Peštová - Mikuláš Music Agency, 2011. Luboš Andršt, s. 64-68.
  Druh soub.Soubor osobních jmen - regionální osobnosti
  Odkazy (4) - Hudebniny (noty)
  (1) - Odborná literatura, mapy
  (11) - Zvukové dokumenty
  (1) - ČLÁNKY
  Databáze národních autorit NK ČR
Počet záznamů: 1